bulling

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Диференціація шкільної освіти, організація профільного навчання у школі, перехід на багаторівневу структуру вищої освіти відкрили нові можливості для здійснення взаємодії середніх та вищих закладів освіти, орієнтоване на партнерство в розробці основних принципів спільної роботи, що дозволяє забезпечити наступність та безперервність шкільної та вишівської освіти.

 

Так, один із важливих кроків задля цього був зроблений 23 грудня 2011 року, коли делегація Херсонського національного технічного університету на чолі з ректором Юрієм Миколайовичем Бардачовим зустрілася з високопосадовцями району – першим заступником голови Цюрупинської районної державної адміністрації В.В.Безносенко, головою районної ради Л.О.Снігур, міським головою м.Цюрупинськ В.Ф.Плотніковим, а також з відповідальними працівниками районного відділу освіти, вчителями, школярами, їхніми батьками та представниками засобів масової інформації. Метою візиту стало підписання угоди про творчу співпрацю Цюрупинської районної державної адміністрації та Херсонського національного технічного університету, а також надання Цюрупинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4 статусу базового навчального закладу Херсонського національного технічного університету.

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Делегацію ХНТУ радо зустрічають у стінах Цюрупинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4

Перш ніж перейти до офіційної частини зустрічі, делегацію ХНТУ у своїх стінах гостинно прийняла директор Цюрупинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 Т.М.Іващенко. Вона люб’язно провела екскурсію школою, познайомила з педагогічним колективом та організацією навчально-виховного процесу. Делегати мали змогу побувати на уроці математики у 11 класі, ознайомитися з матеріально-технічною базою навчального закладу, оглянути шкільні кабінети, побувати у бібліотеці, а також побачити на власні очі експозиції шкільної гордості – Музею історії краю ім. І.Г.Сухарчук, якому, до речі, цього року було присвоєно звання «Зразкового», а, головне, вони мали змогу невимушено поспілкуватися з учнями школи, поцікавитися їхніми захопленнями та вподобаннями, переконавшись, що школярі цієї школи є напрочуд розумними, різносторонніми та цікавими особистостями. Діти разом з педагогічним колективом школи підготували для гостей надзвичайно цікаві художні номери, високий рівень яких неймовірно здивував делегатів. Вони мали змогу почути чудовий спів, побачити феєричні хореографічні постановки, а також здійснити віртуальну подорож сторінками історії Олешківського краю. Високий рівень навчальної та виховної роботи у цій школі ще раз засвідчує те, що вона відтепер не даремно носитиме почесне ім’я базового навчального закладу ХНТУ.

Голова гуманітарного комплексу університету В.Г.Бутенко у своєму привітальному слові зазначив: «Ми завітали до вас задля того, щоб стати не лише вашими партнерами, а й друзями, провести відверту зустріч на рівні відкритих сердець. Ми впевнені, що саме наш університет – це світ однодумців, це Alma Mater, яка загартовує характери, втілює у життя надії та сподівання молодого покоління! Це місце, де ви матимете всі умови для своєї професійної та творчої самореалізації».

Ректор університету професор Ю.М.Бардачов у своїй промові висловив щиру подяку керівництву району за тісну співпрацю, а адміністрації школи – за такий теплий прийом. На його думку, така співпраця дасть свої неоціненні та корисні плоди. Також Юрій Миколайович зазначив, що згідно консолідованого рейтингу ВНЗ України 2011 року Херсонський національний технічний університет серед вищих навчальних закладів Херсонщини лідирує, хоча є й наймолодшим вишом міста, саме в ньому працює найбільша кількість висококваліфікованих кадрів (загальна кількість докторів наук, професорів та доцентів у ньому перевищує кількість науковців інших вузів м. Херсона разом взятих). Адміністрацію школи неймовірно вразили подарунки нашого ректора – проспекти та буклети, символіка університету, а головне – «Російсько-українсько-англійський тлумачний словник з інформатики», співавтором якого є і він.

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ
Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Екскурсія шкільним музеєм історії краю ім.І.Г.Сухарчук

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Ознайомлення з книжковим фондом школи

Проректор з навчальної роботи ХНТУ Ю.Г.Розов, ознайомивши присутніх з перевагами навчання у Херсонському національному технічному університеті, які полягають у наявності найширшого спектру напрямів навчання в області, потужній матеріально-технічній базі, впровадженні найновіших інформаційних технологій. «Ми зацікавлені саме у вас – таких молодих, розумних, талановитих та перспективних дітях – майбутніх абітурієнтах ХНТУ!» – з неабияким запалом наголосив Юрій Георгійович.

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ
Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ
Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Спілкування з учнями школи

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ
Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ
Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Школярі демонструють гостям свої таланти

Співробітник Цетру довузівської підготовки нашого університету Т.В.Власенко теж звернулася зі словом до освітян та учнів Цюрупинського району. Вона розповіла про переваги навчання у центрі, які полягають у професійному орієнтуванні та адаптації абітурієнтів до вузівської системи навчання, отриманні міцних знань, необхідних як для успішної здачі зовнішнього незалежного оцінювання, так і для подальшого успішного навчання у ХНТУ.

Учні школи також мали можливість відверто поспілкуватися і зі студентами нашого університету – головою Студентської ради Антоном Луценко та головою профкому студентів та аспірантів ХНТУ Ганною Смірновою (до речі, випускницею цієї школи), які розповіли про те, що вчитися в ХНТУ цікаво та весело, адже студентське життя у ньому б’є ключем – одна подія яскравіше іншої! Отже, у майбутніх студентів нашого вузу є гарна можливість і сприятливі умови аби стати не лише висококласним спеціалістом своєї галузі, але й згодом пишатися самим собою!

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ голови гуманітарного комплексу університету В.Г.Бутенко

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ Ректора університету професора Ю.М.Бардачова

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ проректора з навчальної роботи ХНТУ Ю.Г.Розова

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ співробітника Цетру довузівської підготовки нашого університету Т.В.Власенко

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ студентів університету – голови Студентської ради Антона Луценко та голови Профкому студентів та аспірантів ХНТУ Ганни Смирнової

Найурочистішою подією заходу стало підписання ректором Херсонського національного технічного університету Ю.М.Бардачовим та першим заступником голови Цюрупинської районної державної адміністрації В.В.Безносенко угоди про творчу співпрацю. Згідно цього документу, професорсько-викладацьким складом нашого вищого навчального закладу буде проводитися агітаційно-інформаційна робота серед вступників та їхніх батьків, надаватиметься інформація про навчальний заклад, правила прийому, рекламно-інформаційна продукція, навчально-методична література, програми вступних випробувань та щоденні консультації. Спільна робота середніх навчальних закладів району та Херсонського національного технічного університету має на меті досягнення готовності абітурієнта до вступу у вуз, успішне навчання у вищій школі, формування соціальної та професійної компетенції, створення дієвих освітніх механізмів, що сприятиме підвищенню освітнього рівня учнів, забезпеченню всестороннього розвитку особистості. В результаті такої взаємодії учні долучатимуться до вузівської системи освіти у стінах рідної школи, що полегшить їхню адаптацію при переході у ВНЗ.

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Підписання ректором ХНТУ Ю.М.Бардачовим та першим заступником голови Цюрупинської районної державної адміністрації В.В.Безносенко угоди про творчу співпрацю

Підписання цієї угоди стало наступним кроком нашого університету щодо втілення у життя програмних заходів «Школа – ВНЗ – підприємство», запроваджених в області за ініціативи Херсонського національного технічного університету, що дасть можливість середнім навчальним закладам районів області разом з викладачами вузу координувати зусилля щодо системи підготовки, змісту і наповнення програм навчальних дисциплін, розвитку академічної мобільності абітурієнтів, залучення до профільного навчання провідних науковців ХНТУ. Така співпраця також сприятиме підготовці учнів до вступу у ВНЗ, визначенню з їхньою майбутньою професійною діяльністю, забезпечить готовність до продовження навчання в системі професійної освіти, що дасть змогу нашим майбутнім студентам адаптуватися, долати труднощі, віднайти своє місце у життєвому просторі, адже це є вирішальним чинником вдалого розвитку молодої людини, а в майбутньому – фахівця з вищою освітою.

Міський голова м.Цюрупинськ В.Ф.Плотніков у своєму зверненні наголосив, що освітяни Цюрупинського району є обласними лідерами у галузі введення інновацій, а цей проект, звісно, принесе тільки позитивний результат, покращить якість та доступність вищої освіти для молоді Цюрупинщини, а голова районної ради Л.О.Снігур зазначила, що освіта їхнього району піднялася вище на один щабель, давши неабиякий позитив для освіти області та району зокрема.

Відкрито базовий навчальний заклад ХНТУ

Виступ міського голови м.Цюрупинськ В.Ф.Плотнікова

Проте, на нашу думку, найціннішим у цьому заході стало те, що всі присутні мали можливість протягом усієї зустрічі відверто та невимушено поспілкуватися з першими особами Херсонського національного технічного університету, поставити запитання, які їх найбільше хвилюють, і одразу отримати на них вичерпні відповіді. Присутніх цікавили питання щодо вартості навчання, культурно-масових заходів, які проводяться в університеті, міжнародна співпраця, програми обміну студентами тощо. Дійсно, діалог вийшов насиченим, вчителі та школярі змогли щиро поспілкуватися з керівниками, викладачами та студентами нашого навчального закладу. Ми впевнені, що подальша співпраця принесе свої корисні результати, адже метою університету є допомога учням безпосередньо наблизитися до вимог, що ставляться зовнішнім незалежним оцінюванням, виробити вміння творчо оперувати своїми знаннями, дати змогу переконатися в слушності вибору професії, формувати морально-вольові якості майбутніх студентів.

Коментарі