bulling

Рекомендації щодо роботи за комп’ютером під час карантину

Рекомендації щодо роботи за комп'ютером під час карантину

Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров’я під час карантину

 

Для забезпечення формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, пропоную рекомендації щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров’я під час карантину.

Сьогодні складно уявити сферу діяльності у якій не використовуються комп’ютери. Робота за комп’ютером хоч і здається звичною та легкою справою, насправді може зашкодити здоров’ю, якщо занадто довго сидіти за монітором у одній позі і не дававати очам відпочивати.

Гігієнічні вимоги до приміщень та нормативи чинників, що створюються при роботі комп’ютерів, гігієнічні вимоги до експлуатації персональних комп’ютерів, що застосовуються в навчально-виховному процесі в навчальних закладах встановлюють Державні санітарні правила і норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах» (ДСанПіН 5.5.6.009-98).

Дія та вплив електромагнітного випромінювання основані на концепції взаємодії зовнішніх полів з внутрішніми полями організму людини, на центральну нервову систему, очі, кровотворну систему, серцево-судинну систему, ендокринну та імунну системи і обмінні процеси.

Регулярна робота з комп’ютером без застосування відповідних захисних засобів приводить до зниження імунітету, захворювання органів зору, до хвороб серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Спілкування з комп’ютером супроводжується нервовим напруженням, оскільки вимагає швидкої реакції. Короткочасна концентрація нервових процесів викликає у дитини втому.

Запобігти перевтомі можна – слід обмежити тривалість роботи учня за комп’ютером, робити гімнастику очей, правильно облаштувати робоче місце дитини, використовувати виключно якісні програми, які відповідають віку дитини.

Екран монітора має знаходитися на відстані 400-800 мм від очей користувача, з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів.

Безперервна робота перед екраном комп’ютера повинна бути не більше:

для учнів 10-11 класів на першій годині занять 30 хв., на другій годині занять – 20 хв.;

для учнів 8-9 класів – 20-25 хв.;

для учнів 6-7 класів – до 20 хв.;

для учнів 2-5 класів – 15 хв.

Науковці Оксфордського університету знову потурбувалися про батьків, котрі надто стурбовані шкодою, якої завдають комп’ютери їхнім дітям, і провели ретельне дослідження.

Вони вирахували, що підлітки можуть проводити за екранами по 257 хвилин на добу (4 години 20 хвилин). Цього часу вистачає для розвитку соціальних зв’язків і навичок та виконання різних завдань.

Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає ряд хвороб – остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, застій крові.

І щоб цього уникнути цих неприємностей, варто дотримуватися таких простих, але досить дієвих правил.

Тримати поставу.

За комп’ютером потрібно сидіти рівно та слідкувати, аби спина не прогиналася. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

Постійно провітрювати кімнату.

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. А свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритися і налаштуватися на продуктивну роботу. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість і поганий настрій.

Чистити монітор.

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп’ютера за допомогою мікрофібри та спеціальних спреїв чи серветок.

Наголошую, що монітор необхідно встановлювати на рівні 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей.

Часте моргання.

Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером.  Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажує очі і сприяє зволоженню рогівки.

Фокусування погляду.

Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об’єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.

Відпочивати чи змінювати вид діяльності.

Не секрет, що кожні 30-40 хвилин варто  на кілька хвилин  відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води чи чаю а ще краще – переключитися на інший вид роботи. Не зайвим буде гімнастика для очей або ж для тіла.

Але основна порада, яку варто запам’ятати, – це слухати своє тіло! Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомилися. Прислухайтеся до потреб організму і він віддячить вам гарним самопочуттям та добрим здоров’ям!

Коментарі