Поради батькам щодо адаптації п’ятикласників

Поради для батьків п’ятикласників
• Формуйте позитивне ставлення до школи, вчителів. Не висловлюйте критику на адресу вчителя чи школи у присутності дитини. Підтримуйте авторитет педагогів.
• Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх за неї. Встановіть разом із дитиною спеціальний час для виконання домашніх завдань і стежте за його дотриманням.
• Чергуйте виконання домашніх завдань із відпочинком та фізичною працею.
• Стежте за порадами вчителів, записами у щоденнику і робочих зошитах дитини.
• Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини. Помічайте і заохочуйте навіть найменші успіхи в навчанні та поведінці.
• Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, не поспішайте з висновками – ні про дитину, ні про вчителя. Розмовляйте з учителями про успішність дитини, її поведінку та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих причин для занепокоєння, консультуйтеся з учителем не рідше, ніж раз на два місяці.
• Пам’ятайте, що клас – це поєднання трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Що дружніші і цілеспрямованіші ці колективи, то ліпша атмосфера, у якій розвиватиметься дитина. Адже вона проводить у школі набагато більше часу, аніж удома.
• Стежте за тим, щоб у дитини було все необхідне для навчання.
• Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший спосіб виховання – особистий приклад.
• Пам’ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність – її перший ворог.