Погоджено

Т.М. Іващенко

Олешківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 4

1.Загальні положення

Згідно Указу Президента України «Про шкільну форму» у школі вводиться шкільна форма.

Про необхідність введення єдиної шкільної форми свідчить наступне:

Указ Президента України «Про шкільну форму» від 12 червня 1996 року № 417/96 та Постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти» від 22 серпня 1996 року;

– строгий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для занять;

– форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність;

– шкільна форма свідчить про приналежність до колективу навчального закладу в умовах інтеграції освіти України до європейського простору.

Мета даного рішення:

– створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;

– здійснення єдиних санітарно-гігієнічних вимог;

– виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;

– формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій школи.

1. Правила носіння

2.1. Порядок носіння форми встановлений даним Положенням обов’язковий для всіх учнів з 1 вересня до закінчення навчального року.

2.2. Учні носять форму кожного дня протягом всього часу перебування у школі.

1. Охайність і акуратність

Усім учням забороняється носити такі варіанти одягу:

– спортивний одяг (спортивний костюм або його деталі);

– одяг для активного відпочинку (шорти, майки, футболки з символікою і т. п.);

– пляжний одяг;

– занадто короткі кофти, які відкривають частину живота або спини;

– джинсовий одяг;

– неформальну символіку і атрибутику.

1. Стандарти зовнішнього вигляду учнів.

4.1. Одяг

4.1.1. Парадна форма:

для хлопців – класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього, коричневого кольору; біла сорочка або гольф, краватка (до сорочки), темні туфлі;

для дівчат – класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього, коричневого кольору, жилет або піджак, спідниця середньої довжини без воланів, оборок розрізів, сарафан  або брюки класичного стилю, біла класична блузка або гольф, темні туфлі або босоніжки.

4.1.2. Повсякденна форма:

для хлопців – класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього, коричневого кольору; сорочка або гольф однотонні, взимку дозволяється безрукавка або светр темного кольору під піджак;

для дівчат – класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього, коричневого кольору, жилет або піджак, спідниця середньої довжини без воланів, оборок розрізів, сарафан  або брюки класичного стилю, однотонна  класична блузка або гольф, темні туфлі або босоніжки; взимку дозволяється безрукавка на блузку або теплі моделі кофт, светрів без яскравих та екстравагантних елементів, що відволікають увагу. Можливі будь-які комбінації із вищеназваних предметів за умови дотримання кольору та ділового стилю.

4.2. Взуття

– класичні моделі неяскравих тонів, які гармонують з одягом.

4.3. Волосся

– охайна ділова зачіска для дівчат, охайна стрижка для хлопців, волосся природного кольору;

– волосся довге та середньої довжини має бути зібраним або заплетеним;

– обов’язково зібране або заплетене волосся на уроках фізкультури та трудового навчання.

4.4. Прикраси

– згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам рекомендується тільки один вид прикрас (наприклад, тільки сережки)

4.5. Гігієна і макіяж

– косметичний стриманий макіяж дозволяється тільки дівчатам 10-11 класів.

4.6. Манікюр

– довжина нігтів має бути такою, щоб не заважали під час навчальної діяльності;

– лак для нігтів слід підбирати спокійних тонів, уникаючи яскравих елементів і насичених кольорів.

1. Порядок введення і механізм дотримання Указу Президента України «Про шкільну форму»

5.1 Відповідальність за доведення інформації до учнів школи та їх батьків (осіб, що їх замінюють) та дотримання пунктів цього Положення покладається на заступників директора з навчально-виховної та виховної роботи та класних керівників.

5.2. Недотримання учнями цього Положення є порушенням Статуту школи та Правил поведінки для учнів у школі.

5.3. Про випадки явки учня без шкільної форми, порушень даного Положення, батьки мають бути повідомлені класним керівником протягом навчального дня.

5.4. Дане Положення є додатком до Статуту і підлягає обов’язковому виконанню учнями. За порушення даного  Положення Статуту  школи на учнів та їх батьків накладається дисциплінарна відповідальність.