Поліна Райко. Дорога до раю

Сьогодні учні десятих класів взяли участь у презентації книги “Поліна Райко. Дорога до раю”, яку організувала для старшокласників Олешківська міська бібліотека №3 ім. Кудієвського і її провідний фахівець Наталія Никифорова.Поліна Райко. Дорога до раю Бібліотека школи взяла активну участь у підготовці і проведенні заходу. Наталія Никифорова розповіла про те, що в нашому місті нещодавно відбулась визначна подія . Будиночок самобутньої художниці Поліни Райко визнано культурною пам’яткою. Розповісти про культурну цінність будиночку на вул. Нижній ,74 організатори запросили художницю Юлію Пляс, нашу землячку. Пані Юлія застала бабусю Поліну в часи, коли вона розмальовувала свою оселю, тамуючи таким чином біль своєї самотності. Юлія спілкувалася і малювала у колі херсонських художників. Поліна Райко. Дорога до раюТам познайомилася з Оленою Афанасьєвою, яка дізналася про самобутню олешківську бабусю, возила художників , щоб помилуватися і поспілкуватися. Це знайомство згодом вилилося у проект, результатом якого став високоякісний книжковий продукт. Поліна Райко. Дорога до раюЗавдяки художникам Херсона Україна дізналася про художницю – наївістку Поліну Райко із Цюрупинська. Цього року Юлія під керівництвом Олени Афанасьевої працювала над новим модерністським виданням – коміксами, що став результатом спільної праці молодих художників з усієї України ,презентація якого відбудеться незабаром.
Наталія Никифорова розповіла про те, що ім’я Поліни Райко вийшло далеко за межі Цюрупинська та Олешок. Поліна Райко. Дорога до раюЇї малюнки можна побачити в експозиціях Києва та торгових майданчиках, артвиставках Херсона.
Організатори на початку заходу з’ясували, чи знає молодь ім’я Поліни Райко. Виявилось, що дехто чув і бував у приватному музеї. Але для усіх без виключення було дуже цікаво дізнатись з перших вуст про бабусю, чиє ім’я прославляє рідне місто.
Гості висловили впевненість, що у молоді з’явиться бажання відвідати олешківську перлинку. І вони продовжать традицію прославляти рідне місто своїми талантами і справами.
По завершенні презентації пані Юлія вручила два новенькі видання для шкільної бібліотеки з автографом.