23 серпня – День Державного Прапора України!

23 серпня - День Державного Прапора України!

Кожна нація, виборюючи незалежність та розбудовуючи державу, обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі. Конституцією країни Державний Прапор України визначається як «стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів» із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Відтак, синій і жовтий є державними кольорами України.

23 серпня - День Державного Прапора України!

Їх поєднання в українській символіці має давнє походження й трактуватися може по-різному. Жовтий – це колір безмежної хлібної ниви, золотої пшениці – символу миру й достатку, а також це колір сонця, без лагідних променів якого неможливе життя. Синій колір – це безхмарне синє небо, символ миру; це також і чиста вода українських річок. Поєднання цих кольорів на українському прапорі символізує чисте, мирне, безхмарне небо над жовтим колоссям хлібної ниви. Воно втілює віковічні прагнення нашого народу до миру, праці, краси.

23 серпня - День Державного Прапора України!
День Державного Прапора України – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Його маємо берегти й шанувати як найвищу національну святиню. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну.

23 серпня - День Державного Прапора України!

Коментарі

коментар