1 вересня 2015 року

Шановні гості, вчителі, батьки!

Дорогі діти!

Швидко промайнуло літо і знову настало 1 вересня, День знань, чудове свято, яким ми розпочинаємо кожен навчальний рік. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень. Це свято єднає усі покоління жителів нашої країни. А для нас воно особливе, сьогодні наша школа іменинниця. Їй виповнюється 40 років. Це багато, чи мало? Якщо говорити про людське життя, то це його половина.

Lmuw6UqXDl0[1] А для установи – це не так уже й багато. Рівно 40 років тому, 1 вересня 1975 року на житлоселищі відкрили нову школу, до якої прийшло 829 учнів та 42 педагоги. Того року школа прийняла 90 першокласників, серед яких були  тепер уже наші вчителі Курнос (Лапчинська) Лариса Борисівна та Чернявська (Трибушна)Наталія Миколаївна, Тищенко(Сажаєва) Тетяна Вікторівна. Того року першокласниками стали Каплунова Жанна, Кожанов Павло, Блонська Лариса, Клопотовський Володимир та інші. До 6 класу були зараховані Портер Андрій, Буренко (Черноіван) Наталія, Панфьорова (Іванова) Тетяна.., до 7 класу – Острянська Олена, Шугалєй Сергій.., до 8 класу – Панфьорова (Швець) Світлана, Буряк (Мазлова) Ірина… Звичайно,  цей список можна іще продовжувати. Зараз усі ці школярі стали поважними людьми, які реалізували усі свої здібності, а дехто повернувся до школи уже у якості вчителів.1 вересня 1975 року було зараховано 45 учнів до 10 класу, серед них Гусєва Ольга, Єрмакова Люба, Нохрін Михайло, Раснєйська Ірина, Черніков Юрій, Чулков Коля та інші. Єрмакова Л. була першою випускницею, що отримала золоту медаль. Вона очолює список медалістів, у якому 143 золоті медалісти та 76 срібних. Гусєва Ольга (Бадикова О.А.) присвятила своє трудове життя нашій школі. Після інституту вона працювала учителем математики, а потім була заступником директора з виховної роботи. Саме вона ввела в виховну роботу школи колективні творчі справи. Як і сьогодні, школа тоді працювала в режимі двомовності: класи з російською та українською мовою.   Очолював школу вимогливий педагог Шевченко Тарас Кузьмич.

З перших днів у школі почав формуватися колектив однодумців, учителів, які віддавали свої знання учням, виховували їх людяними, добрими. Другим директором в історії школи був Мельник Костянтин Михайлович, який дбав про створення гарного мікроклімату у закладі, разом з педагогами розбудовував школу. 20 років на посаді директора школи працювала наша шановна Ганевич Л.П., яка і зараз є взірцем для вчителів. Це саме під її керівництвом школа досягла значних успіхів, стала однією із кращих не тільки в районі, а й за його межами.   Шановні директори, Вам ці оплески і найщиріші наші вітання!

JMogNXemdvA[1]

Сьогодні ще працюють троє вчителів, які розпочали свою педагогічну діяльність у школі саме 1вересня 1975 року – це Сосєдов Є.М., Оксененко В.Я. та Кириченко Н.К. Низький уклін нашим педагогам-ветеранам, які у різні роки працювали у школі та сіяли добре, розумне, вічне.

Учитель – це людина, яка усі свої сили, знання, вміння віддає дітям. Тому хотілося б сьогодні згадати тих, хто починав розбудовувати нашу школу, створював її імідж. Це Острянська Н.І., Острянський М.Ф., Гельцер Е.А., Макарова В.П., Цибуля П.С., Герасимова В.І., Сухарчук І.Г., Ситнік В.М., Сичова Н.І. Чабан М.І., Антоненко Ю.М., Кожанова І.І., Чернікова А.Ф., Костенко О.В., Горюнова А.О., Мітяй Н.І., Гуденко І.П., Веселова В.М..

За 40 років педагогічний колектив змінювався, хтось приходив працювати, хтось звільнявся. Але є такі, яких пам’ятають як висококваліфікованих спеціалістів, які самовідданою працею примножували історію школи: Спіріна Л.А., Паращук З.В., Папка Г.В., Гуденко П.К., Душко А.М., Зінухова Т.Є., Зубенко В.О., Повод С.О., Волкова Є.І. та багато інших. Не можу не згадати Гусєву Нонну Федорівну, яка протягом багатьох років дбала про здоров’я та раціональне харчування учнів.

Багато випускників школи обрали професію педагога і зараз працюють не тільки в нашій школі, а по всій Україні та за її межами. (посилання на презентації)

Сьогодні за парти сядуть 1014 учнів, серед яких 143 першокласника. У цей святковий день хочеться побажати нашим найменшим школярам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваюся, що ви, мої юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями найкращої школи у місті.

Дорогі школярі! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.

Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Запам’ятайте та збережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати, а й основам великої науки під назвою «Життя».

Сьогодні я хочу звернутися зі словами вдячності до районної державної адміністрації на чолі з Ройтаровським Миколою Анатолійовичем, районної ради, вдділу освіти, міської ради, до депутата міської ради Савченко-Джантімірової Н.І. за допомогу та фінансову підтримку школи.

Батьківська громада ніколи не стояла осторонь того, що відбувається у школі. Тому ми дуже вдячні вам за підтримку,  за активну життєву позицію, за ту допомогу, що ми маємо від вас.

Шановні колеги! Я щиро вдячна вам за вашу сумлінну працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії як виховання підростаючого покоління. Адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить майбутнє, завтрашній день України.

Зі святом нас усіх! З Днем знань, з початком нового навчального року.

З повагою, директор школи Іващенко Т.М.